English
personal
 
   

Personal - Adrese de contact


Acad. Florin Filip - Director General: ffilip@acad.ro, directie@biblacad.ro

Cornel Lepadatu - Director Adjunct: cornel_lepadatu@biblacad.ro, directie@biblacad.ro

Dr. Gabriel Strempel, Membru de Onoare al Academiei Române - Director Onorific

Anca Haită - Contabil Şef: contabilitate@biblacad.ro

Cristina Ioana Roiu - Şef Serviciu Documentare, Analiză, Marketing Internaţional: cris@biblacad.ro

Monica Vasiliu - Oficiul Juridic: monica_juridic@biblacad.ro

Rodica Chira - Şef Birou Resurse Umane, Salarizare, Aprovizionare: resumane@biblacad.ro, r_chira@biblacad.ro

Maria Rafailă - Şef Serviciu Dezvoltarea Colecţiilor şi Schimb Internaţional: completare@biblacad.ro

Flori Popa - Împrumut internaţional: library_loan@biblacad.ro

Carmen Dobre - Schimb Internaţional:schimb@biblacad.ro

Monica Parusi - Şef Serviciu Catalogare-Clasificare Carte: catalog@biblacad.ro

Daniela Stanciu - Şef Serviciu Catalogare-Clasificare Periodice, Foi volante – grup: periodice@biblacad.ro

Radu Mitrescu - Şef Serviciu Organizarea, Conservarea Colecţiilor: mitrescu@biblacad.ro

Mihaela Dragu - Şef Serviciu Bibliografie Naţională: mihadragu@biblacad.ro

Gabriela Dumitrescu - Şef Serviciu Manuscrise Carte Rară: gabi@biblacad.ro

Cătălina Macovei - Şef Cabinet Stampe, Muzică, Hărţi: engravings@biblacad.ro, maps@biblacad.ro

Viorel Petac - Cabinet Numismatic: numismatica@biblacad.ro

Mirela Ringheanu -  Şef Serviciu Comunicare Colecţii: relpublic@biblacad.ro

Măriuca Stanciu - Şef Serviciu Tehnologia Informaţiei - Mediatecă: mariuca@biblacad.ro

Corina Constantinescu - Coordonator Serviciu Restaurare-Legătorie: restaurare@biblacad.ro

Ionel Stafi - Şef Serviciu Tehnic-Administrativ: administrativ@biblacad.ro
 
 

 
Title

 
 
  Calea Victoriei 125, Sector 1, Bucureşti, tel 021.212.82.84, 021.212.82.85, fax 021.212.58.56
www.biblacad.ro